Tottenham – Newcastle, befasi në formacionet zyrtare

Tottenham – Newcastle, befasi në formacionet zyrtare

February 2, 2019 Off By admin

Tottenham Hotspur dhe Neëcastle United do të takohen në kuadër të xhiros së 25-të të Premierligës.

Skuadra e Mauricio Pochettino, në stadiumin ‘Wembley’ pret Newcastle United.

Të dy skuadrat kanë shënuar fitore në ndeshjen e fundit, duke mundur Watfordin, respektivisht Manchester Cityn.

Ndeshja mes Tottenham dhe Newcastle fillon nga ora 13:30.

Formacionet zyrtare:

Tottenham: Lloris, Trippier, Alderweireld, Sanchez, Vertonghen, Winks, Sissoko, Eriksen, Lamela, Lucas, Son.

Newcastle: Dubravka, Yedlin, Schar, Lascelles, Lejeune, Ritchie, Hayden, Longstaff, Atsu, Perez, Rondon.